Leden 22 2019 20:09:03

Cvičení s dýchací technilou
Na čtvrtek 29.11. 2018 byl pro naší zásahovou jednotku naplánován profesionálními hasiči z domažlické stanice výcvik s dýchací technikou na polygonu v jejich výcvikovém areálu. Výcvik začínal již v 16:00 hodin, a proto se z pracovních důvodů nemohli výcviku zúčastnit všichni členové naší zásahové jednotky. I přes to na výcvik vyjelo pod vedením velitele jednotky Petra Ježa šest členů naší zásahové jednotky. Cvičilo se na novém polygonu v areálu bývalých kasáren, kde mají hasiči vybudován cvičný byt. Celý prostor bytu byl zakouřen a úkolem zasahujících hasičů bylo vyhledat zraněné osoby a z ohroženého prostoru je vynést. Naši hasiči se úkolu zhostili velmi dobře. Činnost našeho družstva byla hodnocena vedoucím výcviku kladně. Podobná cvičení jsou pro naše členy zásahové jednotky velmi důležitá, protože si procvičí nové technicky zásahu pod vedením zkušených profesionálních hasičů.