Prosinec 15 2019 08:31:12

Memoriál
Poslední soutěž, které jsme se v roce 2018 zúčastnili, byl memoriál Antonína Trnky v Plzni Doubravce dne 15. září. Soutěž byla rozdělena do tří kategorií a to ženy, muži a muži nad 35 let. My jsme se zařadili do kategorie muži, ve které bylo 10 týmů. V sestavě Petr Ježo ml., Lukáš Hůla, Lukáš Knopf, Jiří Reimer, Zbyněk Liška, Václav Buršík, Patrik Kouřík. V naší kategorii se běželo na tři „B“ hadice, což pro nás znamenalo něco nového a sice běžet o dvacet metrů dále. Hlavně to bylo náročné pro Jirku Reimera, který dostal na starost o hadici navíc. Naším hendikepem bylo, že na trénování nebylo moc času, protože jsme se propozice soutěže dozvěděli docela pozdě. Navštívili jsme i spřátelený sbor v Postřekově, který má bohaté zkušenosti. Trénovali jsme za deště těsně před závody, pilovali jsme hlavně detaily. Celí mokří jsme byli odhodláni se s touto výzvou poprat. V den závodu jsme vyrazili posilněni touhou pokořit něco nového. Při příjezdu na louku svatého Jiří, na které se závody běžely, jsme byli pozorováni soupeři, co jsme zač, byli jsme totiž černým koněm soutěže. Většina ostatních týmů se znala, my jsme přijeli z daleka a překvapili jsme je naší účastí. Když jsem oznamoval moderátorovi soutěže odkud jsme, divil se a okamžitě nás pro přítomné diváky vyhlašoval jako celebrity. Po nástupu družstev a představení rozhodčích, následovalo oznámení, že se poběží dvoukolově. Do druhého kola postoupí šest nejrychlejších útoků. Přišlo na řadu rozlosování, které určilo pořadí, ve kterém půjdeme za sebou. Vylosovali jsme si páté místo. Bylo to dobré výchozí postavení na „okouknutí“ soupeřů a přitom neběžet ani poslední. Když přišel náš čas, věděli jsme, že se chceme probojovat minimálně do druhého kola. Soupeři byli zkušení a jejich časy tomu odpovídaly. Když jsme vyběhli na náš první pokus, ani jsme netušili, že nám vše tak klapne. Byli jsme opravdu rychlí. Náš čas se zastavil na čísle 37,20, Sledování soupeřů a držení si palců, abychom se dostali do dalšího kola, nakonec vyšlo. Ze čtvrtého místa jsme se probojovali do dalšího kola. S vidinou dobrého výsledku a radami navzájem, jak vše celé ještě zrychlit, jsme byli připraveni se předvést. Byly před námi jen dva týmy a pak jsme šli na řadu. Start! Vše klape, jak má a vypadá to nadějně. Bohužel na závěr nás dostaly opět nástřikové terče stejně jako na okrskové soutěži. Čas se zastavil na 40,85 a naše zklamání bylo nepopsatelné. Závěrem jsme brali pěkné páté místo a vyrazili jsme vše zajíst a zapít do pivovaru Purkmistr, kde jsme vše zhodnotili a probrali a poté vyrazili zpět k domovu.