Prosinec 17 2018 14:27:42

Pavel Kouřík
9.-17.9.2018 reprezentoval Pavel Kouřík Českou republiku na Světových hasičských hrách v Jižní Korei, což je mistrovství světa hasičů. Pavel Kouřík odletěl společně s reprezentací České republiky v TFA 7. září z Prahy. Po jedenáctihodinovém letu do jihokorejského Soulu následovala ještě dvou hodinová cesta autobusem do města Chungju, kde bylo hlavní dějiště závodů. 9. září byl na programu zahajovací ceremoniál na hlavním městském stadionu pro 25 000 lidí, kde proběhla prezentace všech zemí, stejně jako to je na olympijských hrách. 11. září se Pavel Kouřík účastnil prvních závodů a to Stair race (běh do schodů). Tentokrát se neběžela žádná výšková budova, ale běželo se na horu Jebibong po přírodních schodech a skalních masivech. Vzdálenost byla 1 km a převýšení 300 m. Pavel v tomto závodě vybojoval bronzovou medaili. 14. září startoval hlavní závod mistrovství a to TFA. Bohužel tento závod a celkové výsledky dost znehodnotilo počasí, když prvním závodníkům vytrvale pršelo. Pavel startoval hned v prvním rozběhu za vydatného deště. Odpoledne byla již dráha kompletně suchá a časy závodníků byly úplně jinde. Pavel i v takto náročných podmínkách obsadil 5. místo se ztrátou 26 vteřin na vítěze. Poslední den her před ukončovacím ceremoniálem se Pavel účastnil běhu na 5 000 metrů, kde obsadil s časem 16:44 celkové 2. místo. Pavel na letošním MS tedy vybojoval stříbro, bronz a páté místo. Gratulujeme.