únor 22 2018 21:52:22

Oslavy 85. výročí založení našeho sboru

V sobotu 10.6.2017 jsme slavili 85. výročí založení našeho sboru dobrovolných hasičů. Byl to pro nás velký den a přípravám oslav jsme se věnovali již od ledna letošního roku. Oslavy začaly ve 14:00 hodin slavnostním průvodem hasičů, hostů a občanů naší obce, který vyšel již tradičně ze seřadiště na začátku obce směrem od Klenčí. První zastavení průvodu bylo u pomníku zasloužilých občanů naší obce, kde byl položen věnec a vzdán hold těmto občanům. Poté se průvod nasměroval k naší krásné kapličce, kde nám byla místostarostou obce panem Miroslavem Rýdlem oficielně předána do užívání
nová vozidla Toyota RAV a dopravní vozidlo Ford Trnasit, které jsme v letošním roce získali. Následně byla tato obě vozidla slavnostně požehnána klenečským panem Farářem Liborem Bučkem. Poté se celý průvod přesunul k parkovišti u obecního úřadu, kde proběhlo přednesení projevů starosty našeho sboru pana Pavla Knopfa, starosty obce pana Vlastimila Anderleho, starosty okresního sdružení hasičů pana Václava Kalčíka a senátora pna Jana Látky. Starosta obce u příležitosti oslav věnoval našemu sboru slavnostní stuhu, kterou osobně připjal na náš hasičský prapor. Poté proběhlo z rukou velitele sboru pana Petra Ježa ocenění některý členů našeho sboru, kterým byly předány medaile za zásluhy, příkladnou práci a Čestné uznání Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka. Na závěr byly předány upomínkové předměty se symbolem naší obce a našeho sboru, zástupcům všech okolních sborů a hostům. Po předání ocenění a upomínkových předmětů odjela delegace našeho sboru na hřbitov do Klenčí, kde byly položeny květiny na hroby našich zasloužilých členů pana Sokola, pana Královce a pana Blažka, a tak uctěna jejich památka. Po ukončení oficiální části programu oslav se všichni účastníci přesunuli na parkoviště před obecním úřadem, kde stál velkokapacitní stan a kde oslavy dále probíhaly. V průvodu a poté i ve stanu vyhrávala dechová kapela Horalka až do 18:00 hodin. Poté nám hrál Miloslav Šobr až do pozdních nočních hodin. Byli jsme velmi rádi, že se oslav zúčastnilo mnoho dílských občanů a v hojném počtu zástupci všech sborů našeho okrsku. Mimo náš okrsek nás navštívili hasiči z Folmavy a Pařezova. Vzácnou návštěvou byli pro nás zástupci hasičů z obce Žichlínek z okresu Ústí nad Orlicí, od kterých jsme před několika lety zakoupili vozidlo Škoda 706 RTHP a od té doby s nimi spolupracujeme a pravidelně se navštěvujeme. Součástí oslav byly také prohlídky hasičské techniky, kterou na ukázku přivezly jednotlivé sbory. Největší atrakcí byla jistě pro děti i dospělé vysokozdvižná plošina profesionálních hasičů z Domažlic. Od 15:00 hodin až do 17:30 hodin zvedali na plošině zájemce až do výšky 25 metrů a odvážlivci byli odměněni nádherným pohledem na naši obec a okolí. Oslavám po celou dobu přálo krásné slunečné počasí a vše nám dobře klapalo. Myslíme si, že oslavy proběhly důstojně a prezentace našeho sboru a obce se povedla.

Odkaz na fotogalerii Ladislava Vogeltanze:
galerie